Vakıf Üyelerine Mektup

Sayın Vakıf üyesi;

 

1994 yılında, dönemin İstanbul Barosu Başkanı Av. Turgut Kazan başkanlığında kurulan, sizin de kurucusu ve Mütevelli Heyeti üyesi olduğunuz, Avukatlar Dayanışma ve Hukuk Araştırmaları Vakfı’nın kuruluş malvarlığı 1.800.000. TL’nin 800.000. TL’si ile huzurevi yapmak amacıyla İstanbul Çatalca’da 16 dönümlük bir arsa alınmış, kalan 1.000.000. TL ile de, yine başkan Turgut Kazan tarafından kurulan Avta Otelcilik A.Ş.’ye %10 payla ortak olunmuştu.

 

Üzülerek belirtmek gerekir ki, geçen 20 yıllık süre içerisinde, Vakfımız ne kendi faaliyetleri ile ne de ortağı olduğu Avta Otelcilik A.Ş’den her hangi bir gelir elde edememiş ve asıl kuruluş amacı olan huzurevi projesini gerçekleştirememiştir.

 

Yönetim Kurulumuz aldığı kararla; bu güne kadar hiçbir gelir elde edemediğimiz Avta Otelcilik A.Ş.’de ki payımızı satarak, imara açılan Çatalca’da ki arsamız üzerinde veya daha uygun bir yerde Huzurevi/Avukatevi projesini gerçekleştirmeyi ve vakfımızı daha aktif bir hale getirmeyi hedeflemektedir.

 

Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürürken, payımızı satmayı düşündüğümüz Avta Otelcilik A.Ş. sermaye artırımı kararı almıştır. Bu beklenmedik durum karşısında, öncelikle şirketteki payımızın oran ve değerini korumak zorunluluğu doğmuştur.Bu amaçla 108.000.00 TL sermaye artırım bedelinin ¼ olan 27.000.00 TL vakfın mevcut varlığından ödenmiş olup, kalan 81.000.00 TL’nin ise, 2014 yılı Aralık ayında ödenmesi gerekmektedir.

 

Yönetim Kurulumuz, şirketteki payımızın korunması ve gerçek değeri ile satışı için, Avta Otelcilik A.Ş. ortakları ile görüşmelerini ve yasal yollara başvuru dahil her türlü çalışmayı sürdürmektedir. Ancak, sermaye artırım bedelinin 27.000.00 TL’sini ödedikten sonra, bakiye 81.000. TL’nin ödenmesi için vakfın parası kalmamıştır.

 

Yönetim Kurulu olarak, vakıf mal varlığının korunması için, kalan sermaye artırım bedelinin ödenmesi gerektiği hususunu ve yukarıda belirtilen Huzurevi/Avukatevi projesinin gerçekleştirilmesi yönündeki kararımızı siz değerli vakıf üyelerinin bilgisine sunuyor ve bu konuda hem parasal hem de düşünsel desteklerinizi bekliyoruz.

 

Parasal desteklerinizin 01 Kasım 2014 tarihine kadar, aşağıda belirtilen Vakıf Bank hesabına yatırılmasını, görüş ve önerilerinizi de aşagıdaki mail adresine iletilmesini rica ediyor, anlayışınız ve katkınız için şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz. Saygılarımızla.

 

 

 

AVUKATLAR DAYANIŞMA VE HUKUK ARAŞTIRMA VAKFI Av.Uğur YETİMOĞLU IBAN NO: TR 5600 0150 0158 0072 7322 5289 VAKIF BAŞKANI

VAKIFLAR BANKASI BEYOĞLU ŞUBESİ


Print   Email